Projekt budynku magazynowo-biurowego wpisanego w istniejący teren

Nazwa projektu

Budynek biurowy z częścią magazynową na trudnej działce M16

Rodzaj projektu

projekty architektoniczne
obiekty usługowe

Zaprojektowany przeze mnie budynek magazynowo-biurowy M16 to doskonały przykład wykorzystania trudnej działki. Wykorzystując różnice poziomów między drogą a poziomem działki, udało mi się wpisać budynek w istniejący teren. Kondygnacja przyziemia, lekko cofnięta względem ścian parteru i poddasza, sprawia, że budynek - mimo swoich rozmiarów - jest proporcjonalny. Ciemne ściany przyziemia tworzą solidną podstawę dla jasnych ścian parteru i poddasza. Podkreślony układ choryzontalny obiektu koryguje proporcje, a zastosowane materiały wykończeniowe i nowoczesne technologie zapewniają trwałość i funkcjonalność budynku.

W projekcie zastosowano ciekawe rozwiązania architektoniczne takie jak: wysokie okna, otwierane ściany, przeszklone ściany, otwarte przestrzenie, przeszklone dachy i duże przeszklenia. Te elementy pozwalają na wpuszczenie dużej ilości światła do wnętrza budynku oraz tworzą przytulne i przyjazne otoczenie.

Projekt budynku magazynowo-biurowego M16 to doskonały przykład wykorzystania trudnej działki, zastosowania nowoczesnych technologii i materiałów wykończeniowych oraz ciekawych rozwiązań architektonicznych. Jestem dumny z tego, że mogłem wziąć udział w tak ciekawym projekcie i mam nadzieję, że będzie on inspiracją dla innych.

Pozostałe zdjęcia: Budynek usługowy na działce ze spadkiem terenu Projekt budynku magazynowo-biurowego wpisanego w istniejący teren Wjazd do garażu w budynku usługowego na spadku terenu Elewacja budynku biurowego z dużymi oknami i dachem dwuspadowym Mały budynek biurowy z salą konferencyjną z bezpośrednich wyjściem na taras

Kontakt z architektem: Magdalena Kidoñ Architekt Kraków Magdalena Kidoń
info@architekt-krakow.eu 601 671 184

Podobne projekty